admin

18 júla 2021

Nekomentované

Bohemia spieva: Peter Cmorik Band namiešajú na Domaši romantiku s vášňou

Peter Cmorik je príkladom a symbolom toho, že talentovaný muzikant svojmu predurčenému úspešnému osudu neujde. V rámci projektu Bohemia spieva o tom bezpochyby, spolu s kapelou, presvedčí koncertom na Domaši.

Kúpiť vstupenky

Spevákov, ktorí sa u nás presadili po absolvovaní speváckych talentových súťaži, môžeme spočítať na prstoch jednej ruky. Peter Cmorik vyhral v roku 2006 druhú sériu Slovensko hľadá Superstar a od toho momentu sa napevno usadil na našej hudobnej scéne. Už len jeho debutový album Nádherný deň sa stal multiplatinový, k tomu single „Dážď“ a „Mám pocit“ okamžite ovládli slovenský éter.

Peter Cmorik – Zlatý slávik

Zisk piatich Zlatých slávikov dáva len ďalšiu pečať výnimočnému príbehu hudobníka, ktorý sa presadil aj na divadelných doskách, či pred filmovou kamerou. V hlavných úlohách sa predstavil v muzikáloch Traja mušketieri, Jesus Christ Superstar alebo Krysař. Na striebornom plátne sa objavil vo filme Muzzikanti, kde hlavne zložil skvelú hudbu. Z viacerých piesní, ktoré naspieval, spomenieme jeho hit s Jarkom Nohavicom „Kríž svůj neseme“.

To, že jeho skladby patria v rádiách medzi najhranejšie, nie je žiadnou náhodou. Peter Cmorik má muzikantskú dušu, ku ktorej dostal, ako dar, hlas s nezameniteľnou farbou. Hudbu nestačí počuť, hudbu treba v prvom rade cítiť. Rodák z Rožňavy ju má pod kožou a rovnako ju dostáva aj pod kožu svojich fanúšikov.

Výnimkou nebude ani jeho koncert na výletnej lodi Bohemia na Domaši. Vo svojich skladbách totiž dokáže nielen romanticky vydláždiť cestu k zážitku, ale ak príde na lámanie chleba, nemá najmenší problém byť vo vyznaniach priamy, ako napr. v skladbe „Jedno si želám“ – „Tvoj pôvab má neskutočnú váhu, jedno si želám, zažiť Ťa nahú“

Vstupenky a ďalšie koncerty

Vstupenky na koncert Peter Cmorik Band, ktorý na výletnej lodi Bohemia odohrá 22. júla 2021 so začiatkom o 19.00 hod., si môžete zakúpiť v sieti

Kúpiť vstupenky

 

Dodáme, že v júli sa môžete v rámci projektu Bohemia spieva tešiť aj na koncert tria Oto Weiter, Peter Stašák, Petra Maxin – 29. júla 2021 a v auguste na koncert kapely KOMAJOTA – 5. augusta 2021.

Kúpiť vstupenky

Text: Imrich Makó