Matúš Jaško: Koncerty na lodi Bohemia sú výnimočné (Podcast od MojaMuzika.sk)

V spolupráci s hudobným webom MojaMuzika.sk prinášame rozhovor s Matúšom Jaškom, organizátorom a promotérom série letných koncertov na lodi Bohemia na Domaši!

 

So zlepšujúcou sa pandemickou situáciou sa začínajú konať prvé koncerty a kultúrne podujatia. Do ideálnych podmienok je ešte stále ďaleko, každopádne je u fanúšikov badať záujem o akcie. V dnešnom Podcaste MojaMuzika Špeciál sa zhovárame s organizátorom koncertov Matúšom Jaškom z Randal Agency, ktorý minulý rok rozbehol sériu letných koncertov na lodi Bohemia na Domaši. Pre veľký úspech v premiérovom ročníku, pokračuje v tomto netradičnom koncepte. Zároveň podobný projekt spúšťa v polovici júla v na Dunaji pre Bratislavu. Úvodný koncert odohrá na Domaši 16. júna kapela Peter Bič Project. Postupne sa hudobní fanúšikovia môžu tešiť na koncerty Veroniky Rabada, Fragile alebo Cigánskych Diablov. Ďalšie mená sa dozviete v našom rozhovore.

 

 

Matúš Jaško začínal s organizovaním undergroundových koncertov pre metalové kapely z československa, ale aj zahraničia. Zároveň svojou aktivitou dostal ponuky od veľkých metalových mien. Od roku 2012 mal na starosti metalové pódium na Dobrom Festivale a na jeho organizácii spolupracuje dodnes. Manažuje PUĽS – Poddukelský umelecký ľudový súbor. V tejto práci sa našiel a folklór sa pre neho stal rovnakou srdcovkou ako metal.

 

Zaklikni odber našich podscatov. Počúvať nás môžeš na:
Info o koncertoch Bohemia nájdete:
16.6. – Peter Bič Project – pridaný koncert – Lístky
17.6. – Peter Bič Project – Lístky
24.6. – Veronika Rabada – Lístky
1.7. – Ščamba – Lístky

 

Foto: Imrich Makó (titulná), archív Matúša Jaška